Nowy numer Etnografii Polskiej już na stronie

Miło nam ogłosić ukazanie się nowego tomu Etnografii Polskiej. 

Dedykujemy go profesor Iwonie Kabzińskiej, wieloletniej redaktor naczelnej, która w tym roku przechodzi na emeryturę. Pani Profesor przez szereg lat tworzyła wokół czasopisma inspirujący i przyjazny klimat przyciągający autorów i współpracowników. O jej pracy, badaniach i podejściu do życia przeczytacie w otwierającej tom rozmowie.

Zapraszamy do lektury tomu, a w nim:

12 recenzowanych artykułów autorstwa: Karoliny Dziubatej, Iwony Kabzińskiej, Aliny Kaczmarek-Subramanian; Marcjanny Nóżki, Łukasza Smyrskiego, Justyny Straczuk, Patryka Wasiaka, Huberta Wiercińskiego, Aleksandry Wieruckiej i Tomasza Lidzbarskiego;  

oraz blok tekstów o technologiach w domu pod redakcją gościnną dr hab. Joanny Zalewskiej i dr Marty Skowrońskiej, a w nim artykuły: Marka Krajewskiego, Marty Skowrońskiej i Joanny Zalewskiej.

W numerze publikujemy również wspomnienia o ważnych postaciach polskiej etnografii, które odeszły w tym roku: profesor Zofii Sokolewicz, Krystynie Małkowskiej, profesor Wandzie Paprockiej i profesorze Ludwiku Stommie.

Całość numeru dostępna jest w internecie pod adresem https://journals.iaepan.pl/ep/ oraz od Nowego Roku w księgarni IAE PAN.